Џесика Пегула у четвртфиналу Аустралијан опена

Америчка тенисерка Џесика Пегула пласирала се у четвртфинале Аустралијан опена, пошто је данас у осмини финала у Мелбурну победила Чехињу Барбору Крејчикову са 7:5, 6:2.

Меч је трајао сат и 41 минут. Пегула је трећа тенисерка света, а трећу годину заредом је изборила пласман у четвртфинале првог гренд слем турнира сезоне. Чехиња је 23. на ЊТА листи.

Американка је прва стигла до брејка, повела је 4:3, а потом је пропустила две сет лопте у осмом гему. Крејчикова је успела да изједначи на 5:5, али је Пегула освојила наредна два гема и први сет је добила резултатом 7:5.

Американка је бриљирала у другом сету, а својој ривалки је препустила само два гема.

Пегула ће у четвртфиналу Аустралијан опена играти против Белорускиње Викторије Азаренка или Кинескиње Лију Жу.

Раније су пласман у четвртфинале турнира у Мелбурну избориле Казахстанка Елена Рибакина, која је победила најбољу тенисерку света Пољакињу Игу Швјонтек 6:4, 6:4, и Летонка Јелена Остапенко, која је савладала Американку Коко Гоф 7:5, 6:3.

Senzacija na Australijen openu: Švjontek završila takmičenje na turniru