Debakl Liverpula, Sautempton bolji od Evertona

Fudbaleri Brajtona ubedljivo su savladali ekipu Liverpula 3:0 u utakmici 20. kola Premijer lige. Derbi začelja tabele pripao je Sautemptonu, trijumfovali su „sveci“ nad Evertonom 2:1.

Ekipe iz Liverpula prošle su neslavno u 20. kolu Premijer lige, Liverpul je poražen u gostima od Brajtona, a Everton je na svom terenu izgubio od Sautemptona.

Utakmica u Brajtonu bila je neizvesna na početku, budući da su obe ekipe ušle u meč sa željom da osvoje tri boda.

Prvo poluvreme je završeno nerešenim rezultatom bez golova.

Nakon petnaestominutne pauze tim Brajtona je brzo došao u vođstvo, već u 47. minutu igre Benjamin Marč je bio precizan na dodavanje Mitome.

Samo pet minuta nakon prvog gola, isti strelac udvostručio je prednost i doneo treneru Liverpula Jirgenu Klopu novu brigu.

Konačan rezultat meča postavio je Dani Velbek u 82. minutu nakon sjaje solo akcije koju je krunisao lepim udarcem u desni ugao gola, što golman Liverpula Alison Beker nije uspeo da odbrani.

Brajton se nakon ove pobede učvrstio na sedmom mestu, dok je Liverpul jednu poziciju iza.

Sautempton je bio bolji od Evertona nakon preokreta, upisavši tek četvrtu pobedu u dosadašnjem delu sezone.

Golove za Sautempton postigao je Džejms Vord-Praus u 46. 78. minutu igre, dok je Amadu Onana bio precizan za vođsvo Evertona u 39. minutu igre.

Everton u narednom kolu gostuje kod Vest Hema, dok Sauutempton dočekuje Aston Vili.

Anćeloti: Ronaldo je doneo ispravnu odluku