Дебакл Ливерпула, Саутемптон бољи од Евертона

Фудбалери Брајтона убедљиво су савладали екипу Ливерпула 3:0 у утакмици 20. кола Премијер лиге. Дерби зачеља табеле припао је Саутемптону, тријумфовали су „свеци“ над Евертоном 2:1.

Екипе из Ливерпула прошле су неславно у 20. колу Премијер лиге, Ливерпул је поражен у гостима од Брајтона, а Евертон је на свом терену изгубио од Саутемптона.

Утакмица у Брајтону била је неизвесна на почетку, будући да су обе екипе ушле у меч са жељом да освоје три бода.

Прво полувреме је завршено нерешеним резултатом без голова.

Након петнаестоминутне паузе тим Брајтона је брзо дошао у вођство, већ у 47. минуту игре Бењамин Марч је био прецизан на додавање Митоме.

Само пет минута након првог гола, исти стрелац удвостручио је предност и донео тренеру Ливерпула Јиргену Клопу нову бригу.

Коначан резултат меча поставио је Дани Велбек у 82. минуту након сјаје соло акције коју је крунисао лепим ударцем у десни угао гола, што голман Ливерпула Алисон Бекер није успео да одбрани.

Брајтон се након ове победе учврстио на седмом месту, док је Ливерпул једну позицију иза.

Саутемптон је био бољи од Евертона након преокрета, уписавши тек четврту победу у досадашњем делу сезоне.

Голове за Саутемптон постигао је Џејмс Ворд-Праус у 46. 78. минуту игре, док је Амаду Онана био прецизан за вођсво Евертона у 39. минуту игре.

Евертон у наредном колу гостује код Вест Хема, док Сауутемптон дочекује Астон Вили.

Anćeloti: Ronaldo je doneo ispravnu odluku