Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Čukarički ubedljivo i rutinski protiv Rasinga, sledi borba sa Tventeom

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Konferencija, pošto su u Beogradu slavili sa 4:0, a ukupnim rezultatom od 8:1 eliminisali Rasing Junion iz Luksemburga.

Nakon pobede na gostujućem, usledela je pobeda i na domaćem terenu na Banovom brdu.

Uspevao je Rasing da dugo odoleva u prvom poluvremenu, ali se pritisak „brđana“ vremenom isplatio.

U finišu prvog dela utakmice, Badamosi postiže dva gola i tako praktično rešava pitanje pobednika.

Napadač srpske ekipe dva gola postigao je za dva minuta, prvi u 39, a drugi u 41. minutu.

Čukarički je na pauzu otišao sa dva gola prednosti, a ubrzo je i u nastavku zatresao mrežu rivala.

Strelac trećeg kola tima sa Banovog brda bio je Ivanović u 51. minutu.

Četvrti i ispostaviće se, poslednji gol na meču, Čukarički postiže u 73. minutu.

Strelac za srpsku ekipu bio je Spasojević.

Čukarički je ukupnim rezultatom 8:1 nadigrao tim iz Luksemburga i prošao u treće kolo kvalifikacija za Ligu Konferencija.

Protivnik u narednoj fazi biće im holandski Tvente.