Čudesni Embid, sedmi put zaredom preko 30 poena

Kada igra Džoel Embid, ide i mašineriji Filedelfije.
embid

Siksersi su nošeni igrom raspoloženog kandidata za MVP nagradu slavili šestu uzastopnu pobedu, ovog puta na gostovanju Klivlendu, 118:109.

Ni Kavalirsi, kao ni Vašington i Portland proteklih dana, nisu imali rešenje za Embida koji je na sedmoj uzastopnoj utakmici upisao više od 30 poena.

On je za 38 minuta u igri postigao 36 poena uz 18 skokova i tri asistencije, te četiri blokade.

Imao je 12/19 pri šutu iz igre i 2/5 za tri poena i svakako je bio centralna figura meča, a nestvarno zvuči da je samo jednom ove sezone na 30 utakmica postigao manje od 26 poena!

Džejms Harden je postigao 28 poena, dok je Tajris Maksi dodao 23.

S druge strane, Kris Lavert je u timu Kavalirsa postigao 24, Donovan Mičel 21, a Čedi Osman 15 poena, baš kao i Darijus Garland.

Embid je na 4:12 minuta pre kraja načinio šesti prekršaj, ali su posle uspešnog čelendža, sudije preinačile odluku, tako da je ostao na parketu do kraja.

Uzalud su se poradovali navijači Klivlenda, jer bi izlazak Embida svakako dao šansu da nešto urade.

„Bio sam u pravu. Nisam ni gledao ponovljeni snimak. Mislio sam da imamo dobru šansu da promene odluku, nisam verovao da će mu za tako nešto dosuditi faul“, rekao je trener Filadelfije Dok Rivers.