Чудесни Ембид, седми пут заредом преко 30 поена

Када игра Џоел Ембид, иде и машинерији Филеделфије.
ембид

Сиксерси су ношени игром расположеног кандидата за МВП награду славили шесту узастопну победу, овог пута на гостовању Кливленду, 118:109.

Ни Кавалирси, као ни Вашингтон и Портланд протеклих дана, нису имали решење за Ембида који је на седмој узастопној утакмици уписао више од 30 поена.

Он је за 38 минута у игри постигао 36 поена уз 18 скокова и три асистенције, те четири блокаде.

Имао је 12/19 при шуту из игре и 2/5 за три поена и свакако је био централна фигура меча, а нестварно звучи да је само једном ове сезоне на 30 утакмица постигао мање од 26 поена!

Џејмс Харден је постигао 28 поена, док је Тајрис Макси додао 23.

С друге стране, Крис Лаверт је у тиму Кавалирса постигао 24, Донован Мичел 21, а Чеди Осман 15 поена, баш као и Даријус Гарланд.

Ембид је на 4:12 минута пре краја начинио шести прекршај, али су после успешног челенџа, судије преиначиле одлуку, тако да је остао на паркету до краја.

Узалуд су се порадовали навијачи Кливленда, јер би излазак Ембида свакако дао шансу да нешто ураде.

„Био сам у праву. Нисам ни гледао поновљени снимак. Мислио сам да имамо добру шансу да промене одлуку, нисам веровао да ће му за тако нешто досудити фаул“, рекао је тренер Филаделфије Док Риверс.