Čelsi rutinski do pobede u londonskom derbiju

U londonskom derbiju u okviru 2. kola engleske Premijer lige, Čelsi je lako rezultatom 2:0 (2:0) savladao Arsenal na „Emirejtsu“.

Meč je obeležio Romelu Lukaku koji je upisao novi debi u plavom dresu i već posle 15 minuta postigao gol.

Takođe, obeležio ga je i Ris Džejms koji je bio asistent Belgijancu, a potom je i sam bio strelac u 35. minutu za trijumf „plavaca“.

Arsenal je tako nastavio crni niz, jer posle očajnog kraja prošle sezone, i novu je počeo sa dva vezana poraza i bez ijednog postignutog gola.

Od početka je bilo jasno u kom će smeru ići ovaj meč. Romelu Lukaku bio je centralna figura, jer je bio nerešiva enigma za štopere Arsenala, pre svih Pabla Marija.

Tomas Tuhel je i na klupi imao sjajna oružja, pa mu nije bilo teško ni da zatvori susret ulaskom Ngola Kanta ili Hakima Ziješa.

Nema sumnje, Čelsi je mnogo kvalitetniji tim i zasluženo vlada Londonom posle prvog dobijenog derbija u sezoni.