Челси рутински до победе у лондонском дербију

У лондонском дербију у оквиру 2. кола енглеске Премијер лиге, Челси је лако резултатом 2:0 (2:0) савладао Арсенал на „Емирејтсу“.

Меч је обележио Ромелу Лукаку који је уписао нови деби у плавом дресу и већ после 15 минута постигао гол.

Такође, обележио га је и Рис Џејмс који је био асистент Белгијанцу, а потом је и сам био стрелац у 35. минуту за тријумф „плаваца“.

Арсенал је тако наставио црни низ, јер после очајног краја прошле сезоне, и нову је почео са два везана пораза и без иједног постигнутог гола.

Од почетка је било јасно у ком ће смеру ићи овај меч. Ромелу Лукаку био је централна фигура, јер је био нерешива енигма за штопере Арсенала, пре свих Пабла Марија.

Томас Тухел је и на клупи имао сјајна оружја, па му није било тешко ни да затвори сусрет уласком Нгола Канта или Хакима Зијеша.

Нема сумње, Челси је много квалитетнији тим и заслужено влада Лондоном после првог добијеног дербија у сезони.