Bundesliga: Štutgart i Hofenhajm nemilosrdni

Fudbaleri Štutgarta su sa 5:1 pobedili Grojter Firt u prvom kolu nemačke Bundeslige.

Štutgart je na gotovo savršen način započeo novu sezonu i sa više nego ubedljivih 5:1 „pregazio“ Grojter Firt na „Mercedes Benz Areni“.

Prvih pola sata nije bilo golova, a onda je goste načeo Endo, da bi samo 6 minuta kasnije Klement povisio na 2:0 i sa tim rezultatom se ide na poluvreme.

U nastavku je domaćin nastavio da melje. Kemp je bio sjajno raspoložen i u 55. minutu postigao gol za 3:0, da bi samo 6 minuta kasnije Al Gadui povisio na 4:0, a „petardu“ postavlja Kemp u 76. minutu, da bi jedini gol za Grojter Firt postigao Lueling u 93. minutu utakmice.

Bajer Leverkuzen je u Berlinu igrao protiv Uniona, koji iza sebe ima fenomenalnu sezonu i meč je završen bez pobednika – 1:1. Već u 7. minutu su domaći poveli preko Avonijia, a poravnanje je došlo 5 minuta kasnije kada je gol postigao Dijabi.

Leverkuzen je bio dosta agresivniji i konstantno napadao, ali se domaćin odlično branio i neutralisao njihove pokušaje, pa su čak imali i tri opasne kontre, međutim rezultat se nije menjao.

Golova u meču Arminije i Frajburga nije bilo, ali je zato Hofenhajm sa čak 4:0 uspeo da porazi Augzburg. Hofenhajm je godinama važio za ekipu koja dominira na svom terenu, ali su sada i u gostima „pokazali zube“.

U prvih 45 minuta je viđen samo jedan gol, Larsen je bio strelac u 37. minutu da bi potom dobrih sat vremena mreže mirovale. To je promenio Adamjan u 78. minutu, pa je Ruter pogodio u 87. da bi konačnih 4:0 postavio Rudi u 96. minutu.