Бундеслига: Штутгарт и Хофенхајм немилосрдни

Фудбалери Штутгарта су са 5:1 победили Гројтер Фирт у првом колу немачке Бундеслиге.

Штутгарт је на готово савршен начин започео нову сезону и са више него убедљивих 5:1 „прегазио“ Гројтер Фирт на „Мерцедес Бенз Арени“.

Првих пола сата није било голова, а онда је госте начео Ендо, да би само 6 минута касније Клемент повисио на 2:0 и са тим резултатом се иде на полувреме.

У наставку је домаћин наставио да меље. Кемп је био сјајно расположен и у 55. минуту постигао гол за 3:0, да би само 6 минута касније Ал Гадуи повисио на 4:0, а „петарду“ поставља Кемп у 76. минуту, да би једини гол за Гројтер Фирт постигао Луелинг у 93. минуту утакмице.

Бајер Леверкузен је у Берлину играо против Униона, који иза себе има феноменалну сезону и меч је завршен без победника – 1:1. Већ у 7. минуту су домаћи повели преко Авонијиа, а поравнање је дошло 5 минута касније када је гол постигао Дијаби.

Леверкузен је био доста агресивнији и константно нападао, али се домаћин одлично бранио и неутралисао њихове покушаје, па су чак имали и три опасне контре, међутим резултат се није мењао.

Голова у мечу Арминије и Фрајбурга није било, али је зато Хофенхајм са чак 4:0 успео да порази Аугзбург. Хофенхајм је годинама важио за екипу која доминира на свом терену, али су сада и у гостима „показали зубе“.

У првих 45 минута је виђен само један гол, Ларсен је био стрелац у 37. минуту да би потом добрих сат времена мреже мировале. То је променио Адамјан у 78. минуту, па је Рутер погодио у 87. да би коначних 4:0 поставио Руди у 96. минуту.