Bugarska i Severna Makedonija odigrali nerešeno u lokalnom derbiju

Fudbaleri Bugarske i Severne Makedonije odigrali su nerešeno, 1:1 u prvom kolu Lige nacija, u okviru C divizije.

U C diviziji odigrane su i utakmice između Gruzije i GIbraltara i Kipra protiv tzv. države Kosovo.

Gruzija je dominantnom igrom lako savladala Gibraltar sa 4:0 kod kuće, dok je tzv. Kosovo na gostovanju Kipru odnelo pobedu rezultatom 2:0.

U lokalnom derbiju u kome su se sastale ekipe Bugarske i Severne Makedonije, Bugari su poveli u 13. minutu golom Kirila Despodova.

Do poluvremena nije bilo golova, pa se na odmor otišlo vođstvom Bugarse, 1:0.

Pet minuta po početku drugog poluvremena, Makedonci su došli do vođstva.

Milan Ristovski je zatresao mrežu golmana Mihajlova i tako postavio konačan rezultat na ovoj utakmici, budući da do kraja nije bilo golova.

Reprezentacija tzv. Kosova pobedila je Kipar u gostima sa 2:0, golovima Beriše i Žegrove. Oba gola su postignuta u drugom poluvremenu, a reprezentacija Kipra nije uspela da uputi nijedan šut u okvir gola za čitav meč.

Gruzija je kao domaćin pobedila Gibraltar rezultatom 4:0. Prvi gol je postigao Hvarachelija u 12. minutu, da bi Kašija duplirao prednost Gruzije u 33. minutu utakmice.

Preostala dva gola postignuta su u samom finišu meča. U 87. minutu utakmice Mikautadze je zatresao mrežu, a samo minut nakon toga i Vako je bio precizan za konačnih 4:0.

Milivojević i Olimpijakos: Tri „ako“ koče povratak u Pirej