Бугарска и Северна Македонија одиграли нерешено у локалном дербију

Фудбалери Бугарске и Северне Македоније одиграли су нерешено, 1:1 у првом колу Лиге нација, у оквиру Ц дивизије.

У Ц дивизији одигране су и утакмице између Грузије и ГИбралтара и Кипра против тзв. државе Косово.

Грузија је доминантном игром лако савладала Гибралтар са 4:0 код куће, док је тзв. Косово на гостовању Кипру однело победу резултатом 2:0.

У локалном дербију у коме су се састале екипе Бугарске и Северне Македоније, Бугари су повели у 13. минуту голом Кирила Десподова.

До полувремена није било голова, па се на одмор отишло вођством Бугарсе, 1:0.

Пет минута по почетку другог полувремена, Македонци су дошли до вођства.

Милан Ристовски је затресао мрежу голмана Михајлова и тако поставио коначан резултат на овој утакмици, будући да до краја није било голова.

Репрезентација тзв. Косова победила је Кипар у гостима са 2:0, головима Берише и Жегрове. Оба гола су постигнута у другом полувремену, а репрезентација Кипра није успела да упути ниједан шут у оквир гола за читав меч.

Грузија је као домаћин победила Гибралтар резултатом 4:0. Први гол је постигао Хварацхелија у 12. минуту, да би Кашија дуплирао предност Грузије у 33. минуту утакмице.

Преостала два гола постигнута су у самом финишу меча. У 87. минуту утакмице Микаутадзе је затресао мрежу, а само минут након тога и Вако је био прецизан за коначних 4:0.

Milivojević i Olimpijakos: Tri „ako“ koče povratak u Pirej