Почетна > Свет
Свет

Будистички храм у Јапану замолио туристе да се не „разодевају“ приликом посете

Водећи будистички храм на планини Која, локалитету светске баштине УНЕСКО-а у западном Јапану, упутио је апел посетиоцима да се уздрже од ношења одеће која „много открива“ приликом посете његовом светом подручју, како се лето приближава.
Фото: PrtSc/ Tanjuf / Схуттерстоцк.цом/јохн901, илустрација

Постављајући двојезичне табле на јапанском и енглеском језику, око 30 запослених и монаха дели летке туристима у храму Конгобуџи у префектури Вакајама, услед све већег броја посетилаца који долазе у шортсевима, кратким сукњама и мајицама које откривају рамена или леђа током топлијих месеци, преноси Кјодо.

Храм је поставио три табле око простора, укључујући и на улазу у Окуноин, свето место где се налази маузолеј Кукаија, оснивача Шингон школе будизма из деветог века, чија доктрина каже да он тамо остаје у вечној медитацији.

Особље може прићи посетиоцима који носе непримерену одећу и замолити их да се придржавају правила храма или им предложити куповину одговарајуће одеће.

„Молимо посетиоце да се потруде да се обуку прикладно. Били бисмо захвални ако би ово довело до већег поштовања широм земље“, рекао је Хоген Јабу, шеф канцеларије за верска питања храма.

Захтев долази у тренутку када су и друге велике јапанске туристичке дестинације позвале посетиоце да се прикладно облаче, укључујући и планину Фуџи, где су уведена правила о одговарајућој опреми за пењање и безбедности.

Бугарска победила на 70. „Песми Евровизије“, Србија на 17. месту

Преузмите андроид апликацију.