Barsa pokorila Atletiko na Kamp Nou

Fenomenalnu partiju protiv ljutog rivala, madridskog Atletika na Kamp Nou, Barselona je krunisala pobedom od čak 4:2.

Gosti su pre utakmice bili veliki favoriti na papiru, ali je katalonski klub pokazao da ih nikada ne treba potceniti.

Ćavi je „preslišao“ Dijega Simeonea u španskom derbiju, na veliko iznenađenje.

Čolova ekipa je prvi put posle šest godina primila tri gola u prvom poluvremenu i prvi put četiri gola u La ligi posle deset godina.

Oba meča su takođe bila protiv Barselone, 2015. i 2012. godine.

Gosti su poveli preko Janika Karaska u osmom minutu, na asistenciju Luisa Suaresa, ali se brzo sve okrenulo.

Dani Alveš asistirao je u desetom minutu Đordiju Albi, koji hvata volej sa ivice kaznenog i postiže sjajan gol.

Preokret je stigao u 21. minutu, kada je mrežu zatresao Gavi, a asistirao Adama Traore na svom debiju za Barselonu.

Tu nije bio kraj golovima u prvom poluvremenu, pošto je Arauho u 43. minutu bacio na kolena Madriđane, golom na asistenciju Ferana Toresa.

Centralna figura drugog poluvremena bio je Dani Alveš, koji je postigao gol u 49. minutu za 4:1, a kasnije u 69. minutu je isključen i tako je 38-godišnjak uspeo da zatrese mrežu, asistira i dobije crveni karton za nepunih 70 minuta u derbiju.

Luis Suares smanjio je u 58. minutu i prekinuo golgeterski post dug osam utakmica, ali Atletiko nije uspeo da se vrati u meč.

Debitovao je i Pjer Emerik Obamejang, koji je u 61. minutu zamenio Adamu Traorea.