Спектакл у Дортмунду, велики тријумф Бајер Леверкузена

Фудбалери Бајер Леверкузена су резултатом 5:2 поразили Борусију Дортмунд у 21. колу Бундеслиге.

Бајер Леверкузен је поново један од бољих немачких фудбалских клубова и у 21. колу су као гости просто разбили дортмундску Борусију.

Дортмунду је ово први пораз после три узастопна тријумфа, док је Бајер после два ремија и пораза дошао до треће победе у низу и трећег места на табели са 38 бодова.

То је пет мање од Борусије и 14 мање од Бајерна који је одавно учврстио позицију број 1 у немачком фудбалу.

Кључни моменти утакмице

Што се ове утакмице тиче, почела је аутоголом Аканџија у 10. минтуу утакмице, да би Фримпонг после 6 минута новим аутоголом донео Борусији изједначење.

Леверкузен није праштао грешке и убрзо је дошао до новог вођства, захваљујући Вирцу у 20. минуту, да би Андрич у 28. погодио за високих 1:3.

За високо вођство од чак 4:1 постарао се Тах у 53. минуту утакмице, али то није било све што смо видели од гостију…

Дортмунд је наставио да притиска од тог 53. минута, имао посед лопте, шансе и иницијативу, али до новог потока нису успели да дођу, па је Дијаби у 87. минуту успео да се упише у стрелце за 5:1.

Да домаћин не остане само на аутоголу побринуо се Стефан Тигес, момак који је у 83. минуту ушао у игру уместо Марка Ројса, па је у 91. минуту сусрета постигао гол за 5:2.

Фудбалери Борусије су убедљиво су поражени пред својим „жутим зидом“ и навијачи им ово неће тек тако заборавити.