Барса покорила Атлетико на Камп Ноу

Феноменалну партију против љутог ривала, мадридског Атлетика на Камп Ноу, Барселона је крунисала победом од чак 4:2.

Гости су пре утакмице били велики фаворити на папиру, али је каталонски клуб показао да их никада не треба потценити.

Ћави је „преслишао“ Дијега Симеонеа у шпанском дербију, на велико изненађење.

Чолова екипа је први пут после шест година примила три гола у првом полувремену и први пут четири гола у Ла лиги после десет година.

Оба меча су такође била против Барселоне, 2015. и 2012. године.

Гости су повели преко Јаника Караска у осмом минуту, на асистенцију Луиса Суареса, али се брзо све окренуло.

Дани Алвеш асистирао је у десетом минуту Ђордију Алби, који хвата волеј са ивице казненог и постиже сјајан гол.

Преокрет је стигао у 21. минуту, када је мрежу затресао Гави, а асистирао Адама Траоре на свом дебију за Барселону.

Ту није био крај головима у првом полувремену, пошто је Араухо у 43. минуту бацио на колена Мадриђане, голом на асистенцију Ферана Тореса.

Централна фигура другог полувремена био је Дани Алвеш, који је постигао гол у 49. минуту за 4:1, а касније у 69. минуту је искључен и тако је 38-годишњак успео да затресе мрежу, асистира и добије црвени картон за непуних 70 минута у дербију.

Луис Суарес смањио је у 58. минуту и прекинуо голгетерски пост дуг осам утакмица, али Атлетико није успео да се врати у меч.

Дебитовао је и Пјер Емерик Обамејанг, који је у 61. минуту заменио Адаму Траореа.