Barsa „petardom“ otvorila Ligu šampiona, Porto slomio Šahtjor

U grupi H Lige šampiona Barselona i Porto su opravdali uloge favorita i napravili prve korake ka drugoj fazi.
barsa

Na „Kamp Nou“ je gostovao belgijski Antverpen i nije se dobro proveo, pošto ga je katalonski klub dočekao sa 5:0 (3:0) u elitnom takmičenju.

Tim Ćavija Ernandesa je „plesao“ kao kada je on bio na terenu, a prvi gol delo je novajlije Žoao Feliksa u 11. minutu.

Potom se u strelce upisao i Robert Levandovski u 19, a tri minuta kasnije je Batalje zatresao sopstvenu mrežu za ekspresnih 3:0.

U drugom poluvremenu je Barsa završila posao golovima Gavija u 54. i Feliksa u 66. minutu za „petardu“ na otvaranju sezone u eliti.

U istoj grupi je Porto bio bolji od Šahtjora rezultatom 3:1 (3:1), a sve golove videli smo u prvih pola sata.

Meč u Hamburgu, gde ukrajinski tim igra domaće utakmice zbog rata u domovini, počeo je golom Galena u 8. minutu.

Kelsi je doneo izjednačenje Šahtjoru u 13. ali je već u 15. minutu Galeno drugi put doneo vođstvo Portugalcima.

Na isteku pola sata igre Mehdi Taremi je povisio prednost i praktično slomio svaki otpor tima iz Donjecka.