Барса „петардом“ отворила Лигу шампиона, Порто сломио Шахтјор

У групи Х Лиге шампиона Барселона и Порто су оправдали улоге фаворита и направили прве кораке ка другој фази.
барса

На „Камп Ноу“ је гостовао белгијски Антверпен и није се добро провео, пошто га је каталонски клуб дочекао са 5:0 (3:0) у елитном такмичењу.

Тим Ћавија Ернандеса је „плесао“ као када је он био на терену, а први гол дело је новајлије Жоао Феликса у 11. минуту.

Потом се у стрелце уписао и Роберт Левандовски у 19, а три минута касније је Батаље затресао сопствену мрежу за експресних 3:0.

У другом полувремену је Барса завршила посао головима Гавија у 54. и Феликса у 66. минуту за „петарду“ на отварању сезоне у елити.

У истој групи је Порто био бољи од Шахтјора резултатом 3:1 (3:1), а све голове видели смо у првих пола сата.

Меч у Хамбургу, где украјински тим игра домаће утакмице због рата у домовини, почео је голом Галена у 8. минуту.

Келси је донео изједначење Шахтјору у 13. али је већ у 15. минуту Галено други пут донео вођство Португалцима.

На истеку пола сата игре Мехди Тареми је повисио предност и практично сломио сваки отпор тима из Доњецка.