Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Atletiko do boda protiv Reala u 90+5 minutu, meč bio prekinut zbog nereda navijača

Fudbaleri Atletika i Reala odigrali su sinoć na stadionu Metropolitano u Madridu nerešeno 1:1 u meču osmog kola španske La Lige.

Real je poveo golom Edera Militaa u 64. minutu, a Atletiko je do izjednačenja stigao u petom minutu nadoknade vremena pogotkom Anhela Koree.

Utakmica je bila prekinuta u 69. minutu pri rezultatu 1:0 za Real. Navijači domaćeg tima su posle vođstva Reala počeli da ubacuju predmete u teren. Pristalice Atletika su nekoliko minuta raznim predmetima gađale golmana Reala Tiboa Kurtou, koji je burno proslavio vođstvo svog tima.

Fudbaleri Atletika su potom pokušali da ubede navijače da ne ubacuju predmete na teren, a glavni sudija meča Mateo Buskets Ferer odlučio je da povuče igrače oba tima u svlačionicu.

Posle prekida koji je trajao nešto više od 15 minuta utakmica je nastavljena.

Fudbaleri Atletika su do izjednačenja stigli u petom minutu nadoknade vremena pogotkom Koree. Sudije su prvo pokazale da se napadač Atletika nalazio u ofsajdu, ali je posle intervencije iz VAR sobe pogodak priznat.

Atletiko je meč završio sa igračem manje, pošto je u 90+9. minutu Markos Ljorente dobio crveni karton.

Fudbaleri Reala se nalaze na drugom mestu na tabeli La Lige sa 18 bodova, dok je Atletiko treći sa 16.

Real će u narednom kolu španskog prvenstva na svom terenu dočekati Viljareal, dok će Atletiko gostovati Real Sosijedadu.

Ranije danas odigrana su još tri meča osmog kola španske La Lige, a postignuti su sledeći rezultati: Selta – Đirona 1:1, Atletik Bilbao – Sevilja 1:1 i Betis – Espanjol 1:0.