Атлетико до бода против Реала у 90+5 минуту, меч био прекинут због нереда навијача

Фудбалери Атлетика и Реала одиграли су синоћ на стадиону Метрополитано у Мадриду нерешено 1:1 у мечу осмог кола шпанске Ла Лиге.

Реал је повео голом Едера Милитаа у 64. минуту, а Атлетико је до изједначења стигао у петом минуту надокнаде времена поготком Анхела Корее.

Утакмица је била прекинута у 69. минуту при резултату 1:0 за Реал. Навијачи домаћег тима су после вођства Реала почели да убацују предмете у терен. Присталице Атлетика су неколико минута разним предметима гађале голмана Реала Тибоа Куртоу, који је бурно прославио вођство свог тима.

Фудбалери Атлетика су потом покушали да убеде навијаче да не убацују предмете на терен, а главни судија меча Матео Бускетс Ферер одлучио је да повуче играче оба тима у свлачионицу.

После прекида који је трајао нешто више од 15 минута утакмица је настављена.

Фудбалери Атлетика су до изједначења стигли у петом минуту надокнаде времена поготком Корее. Судије су прво показале да се нападач Атлетика налазио у офсајду, али је после интервенције из ВАР собе погодак признат.

Атлетико је меч завршио са играчем мање, пошто је у 90+9. минуту Маркос Љоренте добио црвени картон.

Фудбалери Реала се налазе на другом месту на табели Ла Лиге са 18 бодова, док је Атлетико трећи са 16.

Реал ће у наредном колу шпанског првенства на свом терену дочекати Виљареал, док ће Атлетико гостовати Реал Сосиједаду.

Раније данас одиграна су још три меча осмог кола шпанске Ла Лиге, а постигнути су следећи резултати: Селта – Ђирона 1:1, Атлетик Билбао – Севиља 1:1 и Бетис – Еспањол 1:0.