Argentina konačno prvak Južne Amerike!

Fudbaleri Argentine pobedili su reprezentaciju Brazila 1:0 u finalu Kopa Amerike i tako osvojili trofej posle 28 godina pauze.

U prvom duelu Mesija i Nejmara otkad je Brazilac napustio Barselonu, pobedu je odneo Leo Mesi.

Šestostruki osvajač Zlatne lopte odigrao je tihu utakmicu, ali je uspeo da osvoji prvi seniorski trofej sa reprezentacijom u svojoj karijeri, što je zajedno sa saigračima proslavio veoma emotivno.

Ovo je prva titula Kopa Amerike za Argentinu još od 1993. godine, a osvojili su je usred Rija de Žaneira. To znači da je Brazil prvi put kao domaćin turnira ostao bez trofeja.

„Karioke“ su morale da se zadovolje srebrom, a podsećamo, bronza je pripala Kolumbiji.

Utakmicu je za nijansu bolje otvorila reprezentacija Argentine, imali su posed, a Brazil je pretio iz kontri. Bolja igra krunisana je golom Anhela Di Marije u 21. minutu nakon fenomenalne asistencije Rodriga De Pola.

Nakon primljenog gola, Brazil je imao veći posed i više šansi. Igrao se fudbal sa dosta kontakta, provokacija, faulova – baš kao što je i očekivano, pa je urugvajski sudija Esteban Ostojić imao dosta posla.

U 52. minutu Ričarlison je postigao gol koji je kroz nekoliko sekundi opravdano poništen zbog ofsajda. Brazil je čitavo drugo poluvreme bio bolji ali nisu našli način da postignu izjednačujući pogodak.

U 88. minutu Argentina je imala sjajan kontranapad, Mesi je izašao sam na Edersona, ali se sapleo i izgubio kontrolu nad loptom.

Na njegovu sreću, Brazilci nisu znali da kazne njegov neverovatan promašaj i rezultat je nakon 90 minuta igre ostao 1:0.