Колумбији бронза на Копа Америци

Репрезентација Колумбије савладала је Перу резултатом 3:2 у мечу за треће место првенства Јужне Америке.

Обе репрезентације у меч су ушле опрезно, фокусирале су се на одбрану и мирно тражили шансу за гол.

Полувреме без пуно прилика поготком у 45. минуту улепшао је Јотун који је искористио прецизно додавање и довео Перу у предност.

У другом полувремену Колумбија је морала да крене са конкретнијим нападима.

Хуан Квадрадо је у 50. минуту извео слободан ударац са ивице казненог простора и паметним потезом донео изједначење Колумбији.

Након изједначујућег поготка обе екипе кренуле су по победу. Луис Диаз је у 66. минуту шутирао са руба шеснаестерца и Колумбији донео потпуни преокрет.

Добар нападачки инстинкт показао је Ђанлука Лападула који је у 82. минуту испратио центаршут након корнера.

У последњем минуту надокнаде, меч је својим четвртим голом на турниру решио Луис Диаз.

Баш када су сви почели да размишљају о продужецима, ударац са дистанце у прелеп погодак претворио је Луис и донео бронзу Колумбији.

У финалном мечу састају се Аргентина и Бразил, дуел је на програму у ноћи између суботе и недеље са почетком у 02.00