Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Kolumbiji bronza na Kopa Americi

Reprezentacija Kolumbije savladala je Peru rezultatom 3:2 u meču za treće mesto prvenstva Južne Amerike.

Obe reprezentacije u meč su ušle oprezno, fokusirale su se na odbranu i mirno tražili šansu za gol.

Poluvreme bez puno prilika pogotkom u 45. minutu ulepšao je Jotun koji je iskoristio precizno dodavanje i doveo Peru u prednost.

U drugom poluvremenu Kolumbija je morala da krene sa konkretnijim napadima.

Huan Kvadrado je u 50. minutu izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora i pametnim potezom doneo izjednačenje Kolumbiji.

Nakon izjednačujućeg pogotka obe ekipe krenule su po pobedu. Luis Diaz je u 66. minutu šutirao sa ruba šesnaesterca i Kolumbiji doneo potpuni preokret.

Dobar napadački instinkt pokazao je Đanluka Lapadula koji je u 82. minutu ispratio centaršut nakon kornera.

U poslednjem minutu nadoknade, meč je svojim četvrtim golom na turniru rešio Luis Diaz.

Baš kada su svi počeli da razmišljaju o produžecima, udarac sa distance u prelep pogodak pretvorio je Luis i doneo bronzu Kolumbiji.

U finalnom meču sastaju se Argentina i Brazil, duel je na programu u noći između subote i nedelje sa početkom u 02.00