Аргентина коначно првак Јужне Америке!

Фудбалери Аргентине победили су репрезентацију Бразила 1:0 у финалу Копа Америке и тако освојили трофеј после 28 година паузе.

У првом дуелу Месија и Нејмара откад је Бразилац напустио Барселону, победу је однео Лео Меси.

Шестоструки освајач Златне лопте одиграо је тиху утакмицу, али је успео да освоји први сениорски трофеј са репрезентацијом у својој каријери, што је заједно са саиграчима прославио веома емотивно.

Ово је прва титула Копа Америке за Аргентину још од 1993. године, а освојили су је усред Рија де Жанеира. То значи да је Бразил први пут као домаћин турнира остао без трофеја.

„Кариоке“ су морале да се задовоље сребром, а подсећамо, бронза је припала Колумбији.

Утакмицу је за нијансу боље отворила репрезентација Аргентине, имали су посед, а Бразил је претио из контри. Боља игра крунисана је голом Анхела Ди Марије у 21. минуту након феноменалне асистенције Родрига Де Пола.

Након примљеног гола, Бразил је имао већи посед и више шанси. Играо се фудбал са доста контакта, провокација, фаулова – баш као што је и очекивано, па је уругвајски судија Естебан Остојић имао доста посла.

У 52. минуту Ричарлисон је постигао гол који је кроз неколико секунди оправдано поништен због офсајда. Бразил је читаво друго полувреме био бољи али нису нашли начин да постигну изједначујући погодак.

У 88. минуту Аргентина је имала сјајан контранапад, Меси је изашао сам на Едерсона, али се саплео и изгубио контролу над лоптом.

На његову срећу, Бразилци нису знали да казне његов невероватан промашај и резултат је након 90 минута игре остао 1:0.