Aleksandar Mitrović je novi rekorder Čempionšipa! (VIDEO)

Srpski napadač, Aleksandar Mitrović, zvanično je postao najbolji strelac u istoriji Čempionšipa!

Popularni Mitrogol je na večerašnjem meču protiv Piterboroa u 28. minutu sa bele tačke postigao pogodak za 1:0, što je njegov 32. ove sezone. Dosadašnji rekord držao je napadač Brentforda, Ivan Toni, koji je uspeo da za celu sezonu da 31.

Drugi gol na meču, Mitrović je postigao u 62. minutu, a gosti su ublažili poraz u samoj završnici.

Druga liga Engleske je dobila ime Čempionšip tek u sezoni 2004/05 i u tom periodu je Mitrović apsolutni rekorder. Međutim, u ranijem formatu rekord drži Gaj Vitingem koji je u sezoni 1992/93 postigao čak 42 pogotka.

Možemo se nadati da će bivši napadač Partizana oboriti i taj rekord, a raduje i činjenica da je Vitingem nedavno podržao Mitrovića i istakao da se raduje obaranju rekorda.

Fulam je prvi na tabeli Čempionšipa i na dobrom je putu za Premijer ligu.

Tadićeva majstorija nedovoljna Ajaksu za pobedu (VIDEO)