Тадићева мајсторија недовољна Ајаксу за победу (ВИДЕО)

Фудбалери Бенфике и Ајакса одиграли су нерешено са 2:2 у првом мечу осмине финала Лиге шампиона.

Сјајан меч на „Да Лужу“ одиграли су Бенфика и Ајакс, али победника након 90 минута није било.

Веома узбудљиво и садржајно било је у Лисабону, поготово у првом полувремену.

Ајакс је до вођства дошао у 18. минуту, када је Мазрауи пробио по десној страни и упутио одличан центаршут ка Душану Тадићу.

Капитен репрезентације Србије и Ајакса десном ногом је маестрално реаговао и волеј ударцем закуцао лопту у мрежу.

До краја првог дела утакмице виђена су још два гола, оба у режији Себастијана Алеа.

Прво је нападач Ајакса у 26. минуту постигао аутогол, да би три минута касније погодио противничку мрежу и вратио предност холандској екипи.

Деловало је да ће Ајакс успети да одигра онолико колико им треба за победу у Лисабону, али домаћин то није дозволио.

Играо се 72. минут када је Јаремчук постигао гол главом и поставио коначних 2:2.