Александар Митровић је нови рекордер Чемпионшипа! (ВИДЕО)

Српски нападач, Александар Митровић, званично је постао најбољи стрелац у историји Чемпионшипа!

Популарни Митрогол је на вечерашњем мечу против Питербороа у 28. минуту са беле тачке постигао погодак за 1:0, што је његов 32. ове сезоне. Досадашњи рекорд држао је нападач Брентфорда, Иван Тони, који је успео да за целу сезону да 31.

Други гол на мечу, Митровић је постигао у 62. минуту, а гости су ублажили пораз у самој завршници.

Друга лига Енглеске је добила име Чемпионшип тек у сезони 2004/05 и у том периоду је Митровић апсолутни рекордер. Међутим, у ранијем формату рекорд држи Гај Витингем који је у сезони 1992/93 постигао чак 42 поготка.

Можемо се надати да ће бивши нападач Партизана оборити и тај рекорд, а радује и чињеница да је Витингем недавно подржао Митровића и истакао да се радује обарању рекорда.

Фулам је први на табели Чемпионшипа и на добром је путу за Премијер лигу.

Tadićeva majstorija nedovoljna Ajaksu za pobedu (VIDEO)