Ajaks slavio u Ajndhovenu za vrh Eredivizije, Tadić asistent

Ajaks je u okviru 20. kola Eredivizije slavio na gostovanju u Ajndhovenu protiv ekipe PSV-a, a konačan rezultat bio je 1:2.
tadić

Dušan Tadić je ponovo bio asistent, a srpskom fudbaleru ovo je 14. asistencija do sada u sezoni.

Monotoniju u prvom delu razbio je Brajan Brobi, golom u 34. minutu utakmice. Tadić je odlično centrirao u šesnaesterac a Brobi je bio najviši u skoku te je doneo prednost „kopljanicima“.

Odmah nakon postignutog gola, Brobi je izašao iz igre, jer se povredio prilikom akcije za vodstvo.

Igrao se osmi minut drugog dela, kada je Mario Gece izjednačio rezultat, sjajnim udarcem u donji levi ugao.

Dugo se većalo u VAR sobi o regularnosti gola ali konačna odluka na kraju bila je da je sve čisto, te je gol priznat.

Do kraja utakmice, PSV je nastojao da izjednači i tako održi prvo mesto na tabeli, ali to im nije pošlo za rukom.

„Kopljanici“ su se odbranili, pa se u Amsterdam vraćaju sa važna tri boda, koja su im dala prednost u borbi za odbranu titule šampiona.