Ајакс славио у Ајндховену за врх Ередивизије, Тадић асистент

Ајакс је у оквиру 20. кола Ередивизије славио на гостовању у Ајндховену против екипе ПСВ-а, а коначан резултат био је 1:2.
тадић

Душан Тадић је поново био асистент, а српском фудбалеру ово је 14. асистенција до сада у сезони.

Монотонију у првом делу разбио је Брајан Броби, голом у 34. минуту утакмице. Тадић је одлично центрирао у шеснаестерац а Броби је био највиши у скоку те је донео предност „копљаницима“.

Одмах након постигнутог гола, Броби је изашао из игре, јер се повредио приликом акције за водство.

Играо се осми минут другог дела, када је Марио Геце изједначио резултат, сјајним ударцем у доњи леви угао.

Дуго се већало у ВАР соби о регуларности гола али коначна одлука на крају била је да је све чисто, те је гол признат.

До краја утакмице, ПСВ је настојао да изједначи и тако одржи прво место на табели, али то им није пошло за руком.

„Копљаници“ су се одбранили, па се у Амстердам враћају са важна три бода, која су им дала предност у борби за одбрану титуле шампиона.