Звездина „седмица“ за памћење пред пут у Данску

Фудбалери Црвене звезде декласирали су Колубару у Лазаревцу 7:1 (6:0) у 13. колу Линглонг Суперлиге Србије.

Првак Србије остварио је једну од најубедљивијих победа последњих година, на месту где је први пут играо такмичарски меч и обезбедио је већ у првом полувремену када је дао чак шест голова.

Да екипа Дејана Станковића није скинула ногу са гаса можда би могла и да нападне клупски рекорд, остварен три пута по 9:1 (Слобода Тузла, Варда, Напредак).

Тријумф су у Лазаревцу, потписали Александар Драговић, Ел Фарду Бен, Мирко Иванић и Милан Павков по два пута за невероватних 0:6 после само 45 минута, Богдан Младеновић је смањио у финишу, али је убрзо млади Марко Лазетић ставио тачку.

Звезду очекује миран пут у Данску на меч са Митјилендом у четвртак у Лиги Европе, али и наставак потере за Партизаном.

Сада је заостатак између „вечитих“ два бода, с тим да црно-бели тек треба да одиграју против Радника, па ће тако Звезда имати меч мање.

Бродолом Колубаре почео је од осмог минута када је Драговић из волеја „начео“ домаћина и то као да је означио крај надања дебитанта у Суперлиги, као да је моментално пао.

Милан Родић је успео и другим центаршутем да учини стрелцем Ел Фардуа Бена, а онда је и Иванић два минута касније, у 18, соло продором решио све дилеме ако их је до тада и било.

Тим Дејана Станковића се није заустављао. Погодио је и Павков у још једној режији Родића, да би до краја првог дела се још једном уписали Иванић и Звездина „деветка“ поред деморалисане одбране Колубаре.

Станковић је већ на одмору одлучио да сачува Драговића, Павкова, Бена и Иванића и остави их у свлачионицу, а убрзо је замењен и Гелор Канга, који је успео да промаши пенал у првом делу меча шутирајући поред гола.

У наставку смо гледали „други меч“, потпуно је пао ритам, што је донекле и очекивано.

Без узбуђења је било све до финиша када је Младеновић смањио, а већ у следећем нападу Лазетић постигао гол на луцидан пас Филипа Фалка.

Лаган ритам и тријумф за Звезду пред много битан меч са Митјилендом…