Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Београду екипу Клужа резултатом 86:76 (25:19, 26:20, 15:23, 20:14) у мечу седмог кола Топ 8 фазе АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде били су Огњен Добрић и Џеред Батлер са по 14 постигнутих поена.
Тајсон Картер је постигао и Ебука Изунду убацили су по 11 поена, док је Никола Калинић забележио девет.
У редовима Клужа истакао се Мич Крик са 22 поена. Ајверсон Молинар и Душан Милетић постигли су по 16 поена, а Фатс Расел је убацио 14.
Клуж је имао је предност током већег дела прве четвртине, али је Звезда серијом 9:0 повела 25:19 после 10 минута игре.
Звезда је у другој деоници дошла до двоцифрене предности па је на полувремену било 51:39 за екипу из Београда.
Тим из Румуније је у трећој четвртини смањио разлику, а Звезда је пред последњи део меча водила 66:62.
Домаћа екипа је задржала вођство у четвртој деоници и тако дошла до нове победе у такмичењу.
Звезда се налази на трећем месту на табели АБА лиге са 18 победа и пет пораза, док је Клуж на петој позицији са учинком 13-10.
“Црвено-бели” ће у последњем колу Топ 8 фазе АБА лиге гостовати Партизану, а претходно ће играти против Реала у Мадриду у последњем колу Евролиге.
Александар Секулић нови тренер кошаркаша Дубаија
Александар Секулић именован је за новог тренера кошаркаша Дубаија, саопштио је данас клуб из Уједињених Арапских Емирата.
У саопштењу се наводи да ће Секулић, који је селектор Словеније, водити Дубаи до краја сезоне.
Словеначки стручњак је на клупи Дубаија заменио Јурицу Големца са којим је клуб из УАЕ јуче споразумно раскинуо уговор.
Секулић (48) је раније тренирао Зенит, Локомотиву Кубањ, Нимбурк, Приморску, Крку, Копер, Триглав и Слован.
Он ће на клупи Дубаија дебитовати на мечу 38. кола Евролиге против Валенсије, који ће бити одигран 17. априла у Зеници. Дубаи се коло пре краја регуларног дела сезоне у Евролиги налази на 11. месту на табели са 19 победа и 18 пораза.
Кошаркаши Дубаија су други на табели Топ 8 фазе АБА лиге са скором 19/3, а вечерас ће у Сарајеву дочекати екипу Будућности.
Преузмите андроид апликацију.



