Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Zvezda ubedljiva protiv Radničkog – titula sve bliže

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša sa 4:1 (3:0) u meču petog kola plej-ofa Linglong Superlige Srbije. Dva gola za crveno-bele postigao je Ohija.
zvezda

Partizan je postavio izazov pobedom nad Vojvodinom 2:1 i izbijanjem na prvo mesto. Usledio je odgovor crveno-belih koji su nadigrali Nišlije i vratili se na prvo mesto sa dva boda prednosti. Ostala su još dva kola pre kraja prvenstva.

Radnički je u Beograd došao željan nadigravanja u pokušaju da iznenadi Zvezdu. Bodovi su mu bili potrebni u borbi za Evropu, ali i domaćinu su bili neophodni kako bi odbranio titulu. Zvezda je ubedljivom igrom stigla do cilja.

Zvezda je imala više od igre od samog početka meča. Pritiskao je domaćin a već u 10. minutu je „otvorio“ rivala. Nakon nesmotrene rakcije Stankovića u kaznenom prostoru, koji je povuka Ohija za dres i na taj način skrivio penal. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Katai.

Tri minuta kasnije Ivanić je udvostručio prednost domaćina. Nakon centaršuta Bena sa desne strane prvo je pokušao Katai, ali njegov udarac golman Dujmović je uspeo da odbrani. Međutim, lopta se odbija do Ivanića koji je volej udarcem šalje u mrežu sa oko sedam metara.

Radnički je pokušao da zapreti, stvorio je nekoliko prilika, ali je izozstala realizacija.

U 32. na semaforu je stajalo 3:0. Brza kontra crveno-belih, Gajić je prebacio loptu do Ohija koji je izbegao ofsajd zamku i krenuo ka golu. Oslobodio se čuvara i sjajnim udarcem poslao loptu iza Dumovića.

Do kraja prvog dela igre beležimo još nekoliko prilika, pre svega pred golom gostiju, ali nije bilo promene rezultata.

Radnički dosta agresivniji u nastavku. Bolju igru krunisao je golom u 54. minutu. Rezervista Mićibući je dodao do Jovanovića, koji je povratnom uposlio Mitrovića, a ovaj sjajnim udarcem vara Borjana.

Samo tri minuta kasnije Zveuda je vratila tri gola prednosti. Mladi Stanić je ušao u kazneni prostor, dodaodo Kataija, koji je prosledio do Ohija. Ovaj je bio sam na nekolko metara od gola, namestio se i plasirao loptu u mrežu.

Zvezda je potom umirila tempo igre. Nekoliko prilika na obe strane, ali nije bilo promene rezultata. Dve stopostotne prilike propustio je Mitrović pred golom Borjana, s druge strane Gajić je propustio dobru šansu, ali je i ona otišla u nepovrat.

Na kraju pobeda crveno-belih za nastavak šampionske trke.