Звезда убедљива против Радничког – титула све ближе

Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички из Ниша са 4:1 (3:0) у мечу петог кола плеј-офа Линглонг Суперлиге Србије. Два гола за црвено-беле постигао је Охија.
звезда

Партизан је поставио изазов победом над Војводином 2:1 и избијањем на прво место. Уследио је одговор црвено-белих који су надиграли Нишлије и вратили се на прво место са два бода предности. Остала су још два кола пре краја првенства.

Раднички је у Београд дошао жељан надигравања у покушају да изненади Звезду. Бодови су му били потребни у борби за Европу, али и домаћину су били неопходни како би одбранио титулу. Звезда је убедљивом игром стигла до циља.

Звезда је имала више од игре од самог почетка меча. Притискао је домаћин а већ у 10. минуту је „отворио“ ривала. Након несмотрене ракције Станковића у казненом простору, који је повука Охија за дрес и на тај начин скривио пенал. Сигуран извођач најстроже казне био је Катаи.

Три минута касније Иванић је удвостручио предност домаћина. Након центаршута Бена са десне стране прво је покушао Катаи, али његов ударац голман Дујмовић је успео да одбрани. Међутим, лопта се одбија до Иванића који је волеј ударцем шаље у мрежу са око седам метара.

Раднички је покушао да запрети, створио је неколико прилика, али је изозстала реализација.

У 32. на семафору је стајало 3:0. Брза контра црвено-белих, Гајић је пребацио лопту до Охија који је избегао офсајд замку и кренуо ка голу. Ослободио се чувара и сјајним ударцем послао лопту иза Думовића.

До краја првог дела игре бележимо још неколико прилика, пре свега пред голом гостију, али није било промене резултата.

Раднички доста агресивнији у наставку. Бољу игру крунисао је голом у 54. минуту. Резервиста Мићибући је додао до Јовановића, који је повратном упослио Митровића, а овај сјајним ударцем вара Борјана.

Само три минута касније Звеуда је вратила три гола предности. Млади Станић је ушао у казнени простор, додаодо Катаија, који је проследио до Охија. Овај је био сам на неколко метара од гола, наместио се и пласирао лопту у мрежу.

Звезда је потом умирила темпо игре. Неколико прилика на обе стране, али није било промене резултата. Две стопостотне прилике пропустио је Митровић пред голом Борјана, с друге стране Гајић је пропустио добру шансу, али је и она отишла у неповрат.

На крају победа црвено-белих за наставак шампионске трке.