Zvezda u finišu slomila otpor Cedevita Olimpije

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom parketu ekipu Cedevita Olimpije sa 79:64 u derbi meču četvrtog kola ABA lige.

Rovovska borba, prepuna preokreta i neizvesnosti gledala se u debiju četvrtog kola koji su igrali Crvena zvezda i Cedevita Olimpija.

Domaćin je upisao bitnu pobedu u dvorani „Aleksandar Nikolić“, treću u ovogodišnjem izdanju regionalnog takmičenja.

Gosti su znatno bolje ušli u meč i izgledali kao bolja i organizovanija ekipa u uvodnih 15 minuta.

Cedevita Olimpija je već u prvoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost, koja je potom u drugoj deonici iznosila i maksimalnih 16 poena.

Kako je vreme odmicalo, otpor Cedevita Olimpije je slabio, što je Zvezda znala da koristi kako bi prelomila meč u svoju korist.

U samom finišu, domaćin je potpuno preuzeo konce utakmice u svoje ruke, na momenat vodio i 17, a meč završio sa 15 poena prednosti.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Holins i Mitrović sa po 13 poena, 12 je postigao Ivanović, 11 Kalinić, a 10 Kuzmić.

U redovima Cedevita Olimpije istakli su se Blažič sa 16, Edžim sa 13 i Rupnik sa 11 poena.

Nakon četiri odigrane utakmice u regionalnom prvenstvu, Zvezda ima skor 3-1, a Cedevita Olimpija 2-2.

Basketaši Srbije na “krovu” sveta – Bulut trojkom u poslednjoj sekundi srušio Ruse!