Zvezda stigla 0:2 i izgubila – Pavkov promašio penal (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Šahtjora u trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Turskoj – 3:2 (2:0).

Posle remija protiv Maribora (1:1) i trijumfa nad LASK-om (2:1), crveno-beli su zasluženo izgubili od objektivno jače ekipe iz Donjecka.

Ukrajinci su već posle prvih 45 minuta imali velikih 2:0 golovima Mikaila Murduka i novajlije iz Ajaksa Davida Neresa u razmaku od samo pet minuta.

Golovi su pali u 13, odnosno, 18. minutu.

Zvezda je u drugom poluvremenu uspela da se potpuno vrati u meč sa dva gola u razmaku od pet minuta.

Najpre je u 58. Aleksandar Dragović smanjio zaostatak, da bi novi gol na ovim pripremama u 68. minutu upisao i Ohi Omuijanfo za 2:2.

Međutim, i ta radost i egal kratko je trajao, pošto je David Neres u 72. minutu postigao svoj drugi gol, a treći za Šahtjor.

Lepo mu je lopta sela na levu nogu na ivici kaznenog prostora i poslao je pravo u desni ugao gola Zorana Popovića.

Nekoliko minuta kasnije Stepanenko je oborio Bakajoka u kaznenom prostoru, a penal je izveo Milan Pavkov.

Međutim, njegov loš udarac pročitao je Trubin i tako sačuvao pobedu Ukrajincima, dok je Zvezda upisala prvi poraz na zimskim pripremama.

Zvezda će četvrtu i poslednju utakmicu u Turskoj odigrati protiv austrijskog Altaha 4. februara, nakon čega će se ekspedicija vratiti u Beograd.

Prvi meč prolećne polusezone Zvezda igra 12. februara protiv Čukaričkog.