Zvezda sa stilom završila nastup u Evroligi, u Beogradu pao šampion Evrope

Uspeli su košarkaši Crvene zvezde da se od Evrolige oproste u najlepšem svetlu, pošto su u meču poslednjeg 34. kola u Beogradu savladali ekipu Anadolu Efesa 93:85.
asvela

Želeli su crveno-beli da se pobedom pred svojim navijačima u dvorani „Aleksandar Nikolić“ oproste od elitnog takmičenja, a u tome su uspeli uz mnogo truda i posle fantastične igre u odbrani u završnici meča.

Turski tim je propustio priliku da obezbedi peto mesto pred plej-of, Makabi može da pretekne šampiona Evrope ukoliko u zaostalom meču savlada ekipu Fenerbahčea.

Gosti su prvu četvrtinu odigrali kao u transu – promašili su samo jedan šut za dva poena, ubacili tri trojke iz šest pokušaja i vrlo brzo stekli dvocifrenu prednost.

Zvezda je igrala odlično u napadu i nije dozvolila protivniku da se rezultatski odlepi, pa je posle 10 minuta Efes imao prednost 29:21.

Crveno-belima je u potpunosti pripala druga deonica. Nastavila je ekipa Dejana Radonjića da napada koš Efesa, u čemu su prednjačili Dobrić i Holins, ali je odbrana bila na mnogo višem nivou.

Samo 11 poena ubacio je Efes u drugoj četvrtini, pa na poluvreme ekipe odlaze sa nerešenim rezultatom 40:40.

Na krilima Luke Mitrovića, crveno-beli u drugo poluvreme ulaze serijom 6:0. Pokušao je Efes da se konsoliduje, ali je Zvezda udarala iz svih oružja.

Dobra odbrana Lazarevića, ali i njegova trojka pokrenuli su novi nalet domaćeg tima. Dobrić i Kalinić terorisali su odbranu Efesa, pa crveno-beli dolaze do +10 (61:51).

Efes se vraća serijom od 8:0, ali napad odbija Davidovac. Trojkom Larkina, Efes smanjuje prednost zvezde na 65:62 na ulasku u poslednjih 10 minuta.

Poslednju deonicu obeležila je rezultatska klackalica, koju trojkom prekida Larkin i donosi Efesu +6 na četiri i po minuta do kraja utakmice.

Usledila je izuzetno bitna trojka Dobrića, nakon koje Mitrović vezuje pet poena i Zvezda još jednom dolazi do izjednačenja 82:82.

Najbolji period Zvezdine igre bio je u poslednja dva minuta utakmice. Kalinić je bio pokretač i egzekutor, pa je Zvezda na kraju došla i do ubedljive pobede – 93:85.

Kalinić je meč završio sa 16 postignutih poena (uz 10 skokova i 8 asistencija), po 15 su dodali Volters i Dobrić, 11 Mitrović, a 10 Davidovac.

U ekipi Efesa, za koju nije igrao Vasa Micić, Larkin je ubacio 16, Danston 14, a Singlton 13 poena.

Zvezda je sezonu završila sa skorom 12-16 na devetom mestu na tabeli, dok će Efes u četvrtfinalu pokušati da obezbedi pozivnicu za fajnal-for, koji se za mesec dana održava u Beogradu.

Panata trojkom u finišu srušila Fenerbahče u Istanbulu (VIDEO)