Звезда са стилом завршила наступ у Евролиги, у Београду пао шампион Европе

Успели су кошаркаши Црвене звезде да се од Евролиге опросте у најлепшем светлу, пошто су у мечу последњег 34. кола у Београду савладали екипу Анадолу Ефеса 93:85.
асвела

Желели су црвено-бели да се победом пред својим навијачима у дворани „Александар Николић“ опросте од елитног такмичења, а у томе су успели уз много труда и после фантастичне игре у одбрани у завршници меча.

Турски тим је пропустио прилику да обезбеди пето место пред плеј-оф, Макаби може да претекне шампиона Европе уколико у заосталом мечу савлада екипу Фенербахчеа.

Гости су прву четвртину одиграли као у трансу – промашили су само један шут за два поена, убацили три тројке из шест покушаја и врло брзо стекли двоцифрену предност.

Звезда је играла одлично у нападу и није дозволила противнику да се резултатски одлепи, па је после 10 минута Ефес имао предност 29:21.

Црвено-белима је у потпуности припала друга деоница. Наставила је екипа Дејана Радоњића да напада кош Ефеса, у чему су предњачили Добрић и Холинс, али је одбрана била на много вишем нивоу.

Само 11 поена убацио је Ефес у другој четвртини, па на полувреме екипе одлазе са нерешеним резултатом 40:40.

На крилима Луке Митровића, црвено-бели у друго полувреме улазе серијом 6:0. Покушао је Ефес да се консолидује, али је Звезда ударала из свих оружја.

Добра одбрана Лазаревића, али и његова тројка покренули су нови налет домаћег тима. Добрић и Калинић терорисали су одбрану Ефеса, па црвено-бели долазе до +10 (61:51).

Ефес се враћа серијом од 8:0, али напад одбија Давидовац. Тројком Ларкина, Ефес смањује предност звезде на 65:62 на уласку у последњих 10 минута.

Последњу деоницу обележила је резултатска клацкалица, коју тројком прекида Ларкин и доноси Ефесу +6 на четири и по минута до краја утакмице.

Уследила је изузетно битна тројка Добрића, након које Митровић везује пет поена и Звезда још једном долази до изједначења 82:82.

Најбољи период Звездине игре био је у последња два минута утакмице. Калинић је био покретач и егзекутор, па је Звезда на крају дошла и до убедљиве победе – 93:85.

Калинић је меч завршио са 16 постигнутих поена (уз 10 скокова и 8 асистенција), по 15 су додали Волтерс и Добрић, 11 Митровић, а 10 Давидовац.

У екипи Ефеса, за коју није играо Васа Мицић, Ларкин је убацио 16, Данстон 14, а Синглтон 13 поена.

Звезда је сезону завршила са скором 12-16 на деветом месту на табели, док ће Ефес у четвртфиналу покушати да обезбеди позивницу за фајнал-фор, који се за месец дана одржава у Београду.

Panata trojkom u finišu srušila Fenerbahče u Istanbulu (VIDEO)