Звезда рутински против ФМП-а за 12. победу у АБА лиги (ВИДЕО)

Кошаркаши Црвене звезде савладали су ФМП у Железнику резултатом 98:74, у оквиру 13. кола АБА лиге.
ФМП

Регионални шампион је савладао пантере 29. пут заредом у свим такмичењима.

Изабраници Дејана Радоњића су опипљивију предност стекли у другој четвртини и до краја утакмице је нису испуштали.

Звезда је остала лидер АБА лиге са скором 12-1, док је учинак ФМП-а сада 10-3, што им је довољно за трећу позицију.

Најефикаснији појединац у редовима победничког тима био је Никола Ивановић са 18 поена, четири скока и исто пет асистенција.

Испратили су га Цирбес са 12, Марковић и Митровић додали по 10, а Волтерс и Лазаревић по девет поена.

Код домаћих истакао се Џонс са 17 поена и седам асистенција. Једини уз њега двоцифрен био је Тасић са 12 поена.

Црвена звезда је меч отворила са 5:0, међутим, серија ФМП-а од 9:0 натерала је Дејана Радоњића на реакцију и тајм-аут.

Црвено-бели су се брзо консолидовали, а након смењивања екипа у вођству, гости су стекли “сталну” предност.

Почетком друге четвртине Звезда је почела да се одлепљује, а секвенца (14:2) практично је и показала у ком правцу ће се утакмица одвијати.

ФМП је на паузи имао пристојан заостатак, -7, али је средином трећег квартала Звезда убацила у већу брзину и убрзо стекла максималних +20 поена предности.

Гости су имали у једном моменту имали вођство од +24, а убедљива победа није довођена у питање.

Наредни меч Звезда у АБА лиги игра 2. јануара, на гостовању код Сплита, док ће ФМП истог дана дочекати Будућност.