Zvezda posle triler završnice savladala Borac u Čačku

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u gostima Borac iz Čačka 87:82 u 25. kolu regionalne Aba lige.

Gosti su nakon ubedljive prednosti dozvolili domaćinu da se zahvaljujući rafalnoj paljbi u poslednjoj deonici vrati u meč.

Zvezda se pobedom u Čačku vraća na drugu poziciju i nastavlja da gaji nadu da će regionalni deo sezone završiti na prvom mestu, dok je Borac na nezavidnoj 12. poziciji.

Obe ekipe su stegnuto ušle u meč, u prvoj deonici obe ekipe su nakon nekoliko dobrih napada počele da usled dobre odbrane gube lopte i uzimaju teške šuteve koje su mašali.

Zvezda se bolje snašla u ovakvom stanju na terenu pa je nakon uvodnih 10 minuta vodila 19:17.

U drugoj četvrtini se takođe igralo u serijama. Zvezda je dolazila do nekoliko koševa prednosti da bi Borac svojim serijama uspevao da se vrati pa i povede 32:29.

Crveno-beli su od tog trenutka napravili seriju 15:2 zahvaljujući kojoj su na poluvreme otišli sa komotnih osam poena prednosti.

U trećoj deonici Zvezda je i u trećoj četvrtini zahvaljujući raspoloženima Kampacom i Petruševim nastavila da povećava prednost i u poslednju deonicu uđe sa 14 poena prednosti.

Borac se nije uprkos velikom vođstvu gostiju nije predao u poslednjem kvartalu. Vođeni Hanterom Hejlom koji je na meču ubacio 28 poena stigli su crveno-bele i na manje od minut do kraja prišli na svega jedan koš zaostatka, ali izabranici Duška Ivanovića nisu dozvlili konačni preokret.

Borac je Zvezdi u poslednjoj četvrtini ubacio 32 poena, dok je primio svega 23.

Ovaj poraz Borac stavlja u nelagodnu situaciju i u poziciji su da moraju da dobiju Budućnost u narednom meču, dok Zvezda ima šansu da regularni deo sezone završi na prvoj poziciji.

U ekipi Duška Ivanovića Kampaco je ubacio 22 poena, Petrušev i Mitrović doprineli su sa po 14.