Zvezda petardom protiv Kairata do trećeg kola kvalifikacija za LŠ

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom rezultatom 5:0 na domaćem terenu protiv Kairata.

Crveno-beli su dominirali čitavu utakmicu, pa je rezultat adekvatna slika prikazane igre na terenu.

Zvezda je tako ukupnim rezultatom 6:2 prošla u narednu fazu, gde će se sastati sa moldavskim Šerifom.

Golove su postigli Dioni, Falko, Ivanić, a dva najlepša bila su delo Aleksandra Kataija.

Stadion „Rajko Mitić“ bio je popunjen sa 15.000 mališana koji su besplatno pratili meč, dok navijači Crvene zvezde nisu mogli da prate ovaj meč sa tribina zbog kazne UEFA.

Zvezda je bolje ušla u meč, a to je potvrdio Aleksandar Katai pogotkom sa više od 20 metara već u devetom minutu.

Dvanaest minuta kasnije iz slične udaljenosti strelac je bio Loi Dioni, to je bio njegov prvi gol u dresu srpskog kluba.

Pred kraj prvog poluvremena, u 42. minutu, slobodan udarac sa ćoška šesnaesterca iskoristio je maestralno Katai, i tako došao do drugog gola u meču.

U drugom delu igre nastavilo se istim ritmom, Kairat je davao znake života, ali Zvezda je bila bolji rival. Mirko Ivanić je u 49. minutu na dodavanje Rodića nakon greške gostiju uspeo da zatrese mrežu i poveća na 4:0, a Filipo Falko je samo sedam minuta kasnije postavio konačan rezultat.

U nastavku utakmice Zvezda je imala još prilika, ali stanje na semaforu se nije menjalo. Dejan Stanković je ubedljivu prednost iskoristio da promeni što više igrača.