Zvezda nakon drame savladala Partizan i došla na korak od odbrane titule

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana sa 85:81 u drugom meču finala ABA lige.

Crveno-beli vode sa 2-0 u finalnoj seriji i na korak su od odbrane titule regionalnog šampiona.

Novu, veoma bitnu pobedu pred svojim navijačima upisali su izabranici Dejana Radonjića.

Crvena zvezda je odbranila domaći teren u finalnoj seriji ABA lige, pa je povela sa 2-0 protiv Partizana.

U veoma uzbudljivom i do poslednje sekunde neizvesnom meču, aktuelni šampion regionalnog prvenstva imao je više kvaliteta i jače živce.

Partizan je nešto bolje ušao u meč, ali je Zvezda brzo preuzela kontrolu.

Prednost crno-belih na startu meča iznosila je 9:5, ali je usledila serija Zvezde u iznosu od 14:0, kojom je tim Dejana Radonjića stigao do dvocifrene prednosti.

Napadački veoma raspoložena bila je Crvena zvezda, koja je nakon 10 minuta košarke ubacila 29, a primila 18 poena.

Partizan je pokušao u nekoliko naleta da se vrati rezultatski u meč, ali je Zvezda imala odgovor na to, pa je prednost domaće ekipe varirala između osam i 12 poena.

Crno-beli su sredinom druge četvrtine ušli u problem sa ličnim greškama, pošto su Panter i Ledej imali po tri faula.

Ipak, Partizan se ni u jednom trenutku utakmice nije predavao, već konstantno pokušavao da ibriše dvocifreni zaostatak.

Na poluvreme je Zvezda ponela sedam poena prednosti, a rezultatskom klackalicom u trećoj deonici Partizan je prvo prišao na pet poena, da bi nakon 30 minuta košarke Zvezda ponovo imala osetnijih devet razlike.

Poslednja četvrtina donela je pravu dramu.

Zvezda je imala periode u kojima je u velikoj meri napadački bila inferiorna, što su crno-beli znali da iskoriste.

Partizan je uspeo da prvo potpuno nadomesti zaostatak, a onda na krilima Avramovića i Lesora, šest minuta pre kraja, stekne vođstvo, prvi put posle uvodnih 9:5.

Zvezda je živnula, što joj je bilo neophodno i pre svega odličnom odbranom, a potom i dobrim odlukama Kalinića, Mitrovića i Holinsa na drugoj strani, vratila vođstvo na njenu stranu.

U poslednji minut ušlo se sa tri poena prednosti za tim Dejana Radonjića, a nakon polovičnih slobodnih bacanja Ivanovića, rezutlat na 11 sekundi do kraja bio je 84:79 za Zvezdu.

Usledio je faul Lazića, koji je bio pre ubacivanja lopte sa strane, pa su arbitri pokazali nesportsku ličnu.

Partizan ima za čim da žali, pošto su u najbitnijim momentima mašili slobodna bacanja, od čega je najvažnije promašio Ledej.

Zvezda je uspela da potom prevede loptu, poentira i postavi konačan rezultat.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Kalinić sa 25, Mitrović sa 14 i Ivanović sa 12 poena.

Kod Partizana istakli su se Avramović sa 21, Lesor sa 18 i Mur sa 14 poena.

Zvezda u finalnoj seriji vodi sa 2-0, pa će u narednom meču imati priliku da odbrani trofej šampiona ABA lige.

Nakon dve utakmice u kojima su crveno-beli bili domaćini u dvorani „Aleksandar Nikolić“, očekuje nas bar jedan meč u kojem će Partizan imati svoju publiku.