Zvezda lako slomila otpor Krke i stigla do ubedljive pobede

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Krku sa 76:56 u meču 24. kola ABA lige. Crveno-beli su se novom pobedom osamostalili na čelu tabele.
zvezda

to se očekivalo crveno-beli su slomili otpor Krke. Protivnik je izdržao prvu četvrtinu, kada je bio ravnopravan rival. Potom je Zvezda pojača i prednost je rasla od maksimalnih plus 28. U finišu domaćin je „skinuo nogu sa gasa“, gosti su uspeli da koliko-toliko ublaže poraz.

U prvom periodu ekipe su postizale poene u serijama. Počela je Zvezda seriom od 5:0. Odgovorio je gost sa šest poena. Ponovo su crveno-beli serijom od šest poena vratili pet razlike sa starta meča.

Velika borba u nastavku i igra koš za koš. Na kraju perioda Zvezda je imala tri poena prednosti – 18:15.

Drugu četvrtinu domaćin je otvorio novom serijom – 6:0 i otišao na do tada najvećih plus devet. Zvezda je nastavila u istom ritmu, konstantno je povećavala prednost a na polovini drugog perioda imala je plus od deset poena – 28:18.

Crveno-beli su otišli na plus 15 – 35:20, da bi dva minuta pre kraja prvog poluvremena nakon trojke Simonovića imala plus 19 – 43:24. Do odlaska na veliki odmor dostigla maksimalnih plus 21.

Zvezda je i u nastavku diktirala tempo. Krka nije imala rešenja za raspoložene šutere domaćina. Prednost je rasla, do plus 28, da bi se u poslednji period ušlo pru rezultatu – 64:38.

Poslednja četvrtina donela je odrađivanje posla crveno-belih. Lagano su održavali visoku prednost, u poslednjim minutima Krka je uspela da malo smanji prednost do konačni 76:56.

U ekipi pobednika ravnomerno raspoređena minutaža i košgeterski učinak. Kuzmić i Volters ubacili su po devet poena, Ivanović, Lazarević i Vajt po osam, a Dobrić i Mitrović po sedam. Kod Krke, Stipčević je imao učinak od 17 poena, a Škedelj sedam.