Zvezda ispustila šampiona Evrope, Micić za pobedu Efesa u poslednjim sekundama (VIDEO)

Košarkapši Crvene zvezde imaće za čim da žale nakon poraza od aktuelnih šampiona Anadolu Efesa u Istanbulu u 17. kolu Evrolige.

Zvezda je imala dobijenu utakmicu da bi u finišu pala i izgubila 84:83

Heroj za domaćine bio je Vasilije Micić sa 21 poenom, ali i realizovanim slobodnim bacanjima za pobedu. Tibor Plajs je bio veliki faktor pobede Efesa sa 23 poena (5/5 za tr poena)

Efes je mnogo bolje počeo utakmicu, u napadu su bili nezaustavljivi. Prva deonica je okončana 31:21 u korist domaćina. Sjajno su u prvom periodu šutirali domaći igrači čak 6/9 za tri poena.

Predvodnik turskog tima u tim momentima bio je Rodrig Bobua sa 10 poena.

Crveno-beli su mnogo bolje započeli drugu deonicu koju su dobili sa 13 poena razlike i na odmor otišli sa rezultatom 46:43.

Glavna razlika u prvom poluvremenu bio je doprinos sa klupe, pošto je Radonjićeva klupa postigla čak 25 poena naspram 5 poena doprinosa Efesove klupe.

Nije se Zvezda povukla ni u drugom poluvremenu. Treću deonicu je poenima startovao sjajni Nikola Kalinić. Zvezdin napad je tekao fluidno i u jednom momentu su crveno-beli imali i +9.

Ipak gosti su se vratili i uveli susret u neizvesnu završnicu.

Četvrta četvrtina je bila puna uspona i padova za obe ekipe. Zvezda je izdržala nalet gostiju do samog finiša a onda joj je u završnici presudio Vasilije Micić koji je u drugom poluvremenu upisao sve svoje poene.

Ključna sekvenca na kraju bila je kada je Kalinić na 10 sekundi pre kraja  iz okreta pogodio za +3 za goste iz Beograda. Sve je „mirisalo“ na istorijsku pobedu Zvezde protiv prošlosezonskih šampiona, ali usledili su poeni Micića, a zatim i dva promašena slobodna bacanja Kalinića.

U poslednjem napadu na utkmici fauliran je Vasilije Micić na manje od sekunde do kraja pri rezultatu 83:82 za Zvezdu. Srpski reprezentativac je nastavio nepogrešiv niz sa linije slobodnih bacanja na ovoj utakmici i doneo Efesu devetu pobedu u sezoni.

Ekipa Dejana Radonjića je doživela 10. poraz ove sezone u Evroligi, uz 7 pobeda.

Sledeći meč, Zvezda u Pioniru dočekuje ekipu Zenita iz Sankt Peterburga. Sa tim susretom će tim Dejana Radonjića zatvoriti ovu kalendarsku godinu.