Zvezda goleadom počela odbranu titule, prvenci za Bukarija i Kangvu

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su na svom stadionu savladali ekipu niškog Radničkog sa 4:0 u prvom meču nove sezone Super lige Srbije.

Sjajan meč i odličan fudbal viđeni su u Beogradu na stadionu „Rajko Mitić“.

Crvena zvezda je ubedljivo započela odbranu titule u domaćem prvenstvu, savladavši Radnički u prvom kolu.

Prvo poluvreme donelo je ogroman broj uzbuđenja, šansi, golova i pogođenih okvira gola…

Nakon samo deset sekundi, Katai je umalo izbio u gol šansu, ali ga je Tolordava oborio.

Nakon slobodnog udarca, lopta se odbila do Bukarija, koji ju je zakucao u gol.

Pogodak je poništen, ali je Zvezdi dosuđen penal, pošto je jedan fudbaler u bloku kod slobodnog udarca igrao rukom.

Katai je bio siguran sa bele tačke i u novoj sezoni nastavio tamo gde je stao prošle.

Usledio je period igre u kojoj je Radnički bio veoma opasan po gol Borjana.

Prvo je pokušao Pejović sa distance, potom Mitrović nakon kontre, a gosti baš nisu imali sreće pošto je Petrov dva puta pogodio stativu.

Potom je Zvezda uzvratila šansama, prvo je Ivanić pogodio prečku u 23. minutu, da bi samo dva minuta kasnije, bio asistent Kangvi za 2:0.

Kangva je primio loptu na ivici šesnaesterca, prebacio je na levu nogu i jako poslao u gol rivala.

Igrao se 31. minut kada je Zvezda povela sa 3:0.

Ivanić je izbio ispred golmana gostiju. Drobnjak je odbranio udarac, ali se lopta odbila do Pavkova, koji je šalje u mrežu za ubedljivu prednost domaćih.

Do kraja prvog dela utakmice, viđena je još jedna prečka, koju je ovoga puta pogodio Katai u 44. minutu.

Početkom drugog poluvremena, Crvena zvezda stigla je do još jednog gola.

Debitantski pogodak ovoga puta upisao je Bukari, koji je nakon asistencije Kataija imao lak posao.

Od tog momenta, intezitet meča je drastično opao, gotovo da nije bilo previše izglednih šansi i domaća ekipa je do kraja čuvala i održavala veliku prednost.