Звезда голеадом почела одбрану титуле, првенци за Букарија и Кангву

Фудбалери Црвене звезде убедљиво су на свом стадиону савладали екипу нишког Радничког са 4:0 у првом мечу нове сезоне Супер лиге Србије.

Сјајан меч и одличан фудбал виђени су у Београду на стадиону „Рајко Митић“.

Црвена звезда је убедљиво започела одбрану титуле у домаћем првенству, савладавши Раднички у првом колу.

Прво полувреме донело је огроман број узбуђења, шанси, голова и погођених оквира гола…

Након само десет секунди, Катаи је умало избио у гол шансу, али га је Толордава оборио.

Након слободног ударца, лопта се одбила до Букарија, који ју је закуцао у гол.

Погодак је поништен, али је Звезди досуђен пенал, пошто је један фудбалер у блоку код слободног ударца играо руком.

Катаи је био сигуран са беле тачке и у новој сезони наставио тамо где је стао прошле.

Уследио је период игре у којој је Раднички био веома опасан по гол Борјана.

Прво је покушао Пејовић са дистанце, потом Митровић након контре, а гости баш нису имали среће пошто је Петров два пута погодио стативу.

Потом је Звезда узвратила шансама, прво је Иванић погодио пречку у 23. минуту, да би само два минута касније, био асистент Кангви за 2:0.

Кангва је примио лопту на ивици шеснаестерца, пребацио је на леву ногу и јако послао у гол ривала.

Играо се 31. минут када је Звезда повела са 3:0.

Иванић је избио испред голмана гостију. Дробњак је одбранио ударац, али се лопта одбила до Павкова, који је шаље у мрежу за убедљиву предност домаћих.

До краја првог дела утакмице, виђена је још једна пречка, коју је овога пута погодио Катаи у 44. минуту.

Почетком другог полувремена, Црвена звезда стигла је до још једног гола.

Дебитантски погодак овога пута уписао је Букари, који је након асистенције Катаија имао лак посао.

Од тог момента, интезитет меча је драстично опао, готово да није било превише изгледних шанси и домаћа екипа је до краја чувала и одржавала велику предност.