Звезда двапут испуштала вођство и пала у Атини (ВИДЕО)

Кошаркаши Црвене зевзде поражени су у 27. колу Евролиге од екипе Панатинаикоса резултатом 79:73.
асвела

Црвена звезда је дошла у Атину после освајања Купа Радивоја Кораћа и тријумф против Уникса у Казању у претходном евролигашком колу. Београдски тим је боље отворио сусрет али је, како је меч одмицао, имао све више проблема да стигне, а посебно да задржи предност.

У томе је, напослетку, успео управо Панатинаикос, који је, на неки начин, успео да се реванпира црвено-белима за веома убедљив пораз у првом мечу.

На први тајм-аут се отишло са предношћу Звезде од 8:2. После овога домаћин је заиграо боље и смањио поменуту предност, али је потом Лука Митроивић са шест везаних поена вратио осетније преимућство Звезди. На крају прве деонице, у којој је београдски тим свакако био сигурнији ривал, управо је предност и износила шест поена (23:17).

Други десетоминутни период домаћи кошаркаши решавају у своју корист (25:18), те, сходно томе, на велики одмор одлазе са предношћу од једног поена (42:41).

Другу четвртину црвено-бели су отворили тројком за највећу предност (плус девет), али су након тога домаћи заиграли боље и, постепено, стигли до преокрета.

Прву предност грчки тим имао је на при резултату 32:30. На крају, пак, предност Панаитинаикосу на полувремену донео је Недовић поготком са велике даљине.

Тројком и серијом 6:0 црвено-бели отварају трећу деоницу. Без обзира на тајм-аут домаћих, Звезда наставља са добром игром и стиже до предности од девет поена још једном (55:46).

Међутим, Панатинаикос сада са своје стране прави серију и два тима уочи последње четвртине имају исти број поена (59:59).

Меч је отишао у неузвесну завршницу, а екипа Дејана Радоњића, при резултату 73:71 за домаћина, није успела да искористи неколико прилика за поравњање. Панатинаикос је то био тај који је постигао поене за 75:71 и, након тога, београдски тим није успео да се врати.

Немања Недовић је био најефикаснији са 25 поена, док је више поена од осталих у Црвеној звезди постигао Арон Вајт, поред чијег имена стоји 14 поена.

Црвена звезда је сада на скору 9-15, док је атински тим стигао до седме победе, а има и 17 пораза.