Početna > Sport > Košarka
Košarka

Zvezda deklasirala Borac, u polufinalu Kupa večiti derbi

Crvena zvezda ubedljivo je savladala Borac 89:64 četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća i tako rezervisala meč sa Partizanom u polufinalu.

Košarkaši Crvene zvezde zasluženo su savladali Borac iz Čačka 89:64 i plasirali se u polufinale Kupa Radivoja Koraća.

Filip Petrušev u duelu sa igračima Borca

Borac je u prvom poluvremenu Zvezdi pravio dosta problema ali su u drugom izgubili snagu i nisu uspeli da pruže jači otpor.

Čačani su dobro ušli u meč, agresivnom i čvrstom igrom u odbrani i dobrom igrom u napadu u dva navrata su stizali do vvisokih plus 11, ali je Zvezda sustigla rivala kada je ušao u bonus, pa je nakon prve četvrtine imala samo dva poena zaostatka.

U drugoj deonici Zvezda je preuzela inicijativu, ali je Borac uspevao da drži korak, pa su crveno-beli na poluvreme otišli sa svega četiri ponena prednosti.

Drugo poluvreme bilo je u potpunosti u znaku beogradskog tima. Izabranici Duška Ivanovića lako su došli do dvocifrene prednosti u trećoj četvrtini u kojoj su obe ekipe zajedno šutnule više od 32 trojke.

Ostvarenu prednost Zvezda je u niškom „Čairu“ čuvala do kraja meča zasluženo ušla u polufinale Kupa u kom je čeka Partizan.

U ekipi Crvene zvezde Luka Vildoza je postigao 18 poena, Nemanja Nedović je dodao 13, Filip Petrušev se u statistiku upisao sa 11 a Ognjen Dobrić i Fakundo Kampaco postigli su po 10 poena.

Poslednji četvrtfinalni duel od 21 sat odigraće FMP i Metalac, a pobednik tog duela sutra u prvom polufinalu biće protivnik Mege.