Звезда декласирала Борац, у полуфиналу Купа вечити дерби

Црвена звезда убедљиво је савладала Борац 89:64 четвртфиналу Купа Радивоја Кораћа и тако резервисала меч са Партизаном у полуфиналу.

Кошаркаши Црвене звезде заслужено су савладали Борац из Чачка 89:64 и пласирали се у полуфинале Купа Радивоја Кораћа.

Филип Петрушев у дуелу са играчима Борца

Борац је у првом полувремену Звезди правио доста проблема али су у другом изгубили снагу и нису успели да пруже јачи отпор.

Чачани су добро ушли у меч, агресивном и чврстом игром у одбрани и добром игром у нападу у два наврата су стизали до ввисоких плус 11, али је Звезда сустигла ривала када је ушао у бонус, па је након прве четвртине имала само два поена заостатка.

У другој деоници Звезда је преузела иницијативу, али је Борац успевао да држи корак, па су црвено-бели на полувреме отишли са свега четири понена предности.

Друго полувреме било је у потпуности у знаку београдског тима. Изабраници Душка Ивановића лако су дошли до двоцифрене предности у трећој четвртини у којој су обе екипе заједно шутнуле више од 32 тројке.

Остварену предност Звезда је у нишком „Чаиру“ чувала до краја меча заслужено ушла у полуфинале Купа у ком је чека Партизан.

У екипи Црвене звезде Лука Вилдоза је постигао 18 поена, Немања Недовић је додао 13, Филип Петрушев се у статистику уписао са 11 а Огњен Добрић и Факундо Кампацо постигли су по 10 поена.

Последњи четвртфинални дуел од 21 сат одиграће ФМП и Металац, а победник тог дуела сутра у првом полуфиналу биће противник Меге.