Ostali sportovi

Zverev u tri seta savladao Čilića

Aleksander Zverev se plasirao u treće kolo Masteraa u Madridu.

Nemački teniser je posle dva sata i 17 minuta igre pobedio iskusnog hrvatskog tenisera Marina Čilića, 4:6, 6:4, 6:4.

Igrao je Zverev daleko sigurnije nego protekle nedelje u Minhenu, gde je izgubio neočekivano rano, od kasnijeg pobednika turnira, Danca Holgera Runea.

Iako se i Čilić pokazao kao izazov, Zverev je uspeo da pronađe dovoljno koncentracije i energije da ostvari trijumf.

Zverev je bolje počeo meč, uz brejk je stigao do 4:2, ali je Čilić napravio niz od 4:0 i tako osvojio početni set.

Nije to poremetilo tenisera iz Hamburga, napravio je brejk u trećem gemu i imao šanse i u petom, ali ih tada nije iskoristio.

Odoleo je napadu Čilića u osmom gemu, odbranio tri brejk lopte i potom u desetom gemu još jednu, da bi iskoristio prvu set loptu za izjednačenje u meču.

U setu odluke Zverev je odmah stekao prednost od 2:0, bio je siguran na svoj servis i tako stigao do trijumfa.

U narednom kolu čeka ga okršaj sa pobednikom meča između Sebastijana Korde i Lorenca Musetija.