Већина парова настоји да однос учине равноправним партнерством.
Жеља да се брине о другој половини је сасвим природна, али танка је граница између бриге о партнеру и онога што је слично бризи о детету. Стога вам доносимо пет знакова који указују на то да се у вези понашате више као родитељ, а мање као партнер.
Сталне расправе
Дискусије и свађе су саставни део сваке везе, али је важно да их успешно решавате. Ако се заврше неуспехом, осећаћете само бес и бес. Сетите се само како су изгледале ваше свађе са родитељима када сте били деца. Свађе са партнером треба да буду управо супротне јер су вам улоге једнаке.
Чишћење за партнером
Пратити партнера у стопу и чистити за њим заиста нема смисла. Било да су у питању мрвице хране или гомила одеће на поду, партнер мора да буде свестан да је он тај који треба да среди иза себе. За срећнији однос довољно је равноправно поделити задатаке.
Стварање изговора
Обично желите да видите свог партнера у најбољем светлу и желите да браните неке од његових одлука. Али стална потреба за изговорима и оправдавањем лошег понашања које траје већ дуже време неће учинити вашу везу успешнијом. Нема потребе за заштитом мајке, али охрабрите партнера да прихвати одговорност за своје понашање.
Потпуна контрола
Неки људи једноставно имају личност која контролише. Али ако контролишете сваки аспект везе јер не верујете свом партнеру, онда настаје проблем. Важно је да оба партнера разумеју стање у вези и желе да се промене јер ако не дозволите партнеру да доноси неке одлуке, то може веома лоше да утиче на вашу везу и вашу будућност.
Стално жаљење
Нико не воли да се нон-стоп жали, поготово не онај ко то стално мора да слуша. Можда се чини да је то једини начин да допрете до партнера који се понаша као дете, али конструктиван разговор двоје одраслих је веома могућ ако се обоје потрудите.
Šest saveta kako da budete najbolja kuma koju mlada može da poželi
Преузмите андроид апликацију.